F1 Hellenic Fan Club - Racing - F1 Travel - Enjoy - ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΙΛΩΝ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΕΝΑ

Κυριακή 8 Απριλίου 2018

F1 - Gp Μπαχρέιν : Το τριπλό προσπέρασμα του Hamilton (video)

Το πιο εντυπωσιακό προσπέρασμα ίσως και της χρονιάς στην Formula 1 πραγματοποίησε ο Lewis Hamilton στο σημερινό grand prix στην έρημο του Σακχίρ.

f1 hellenic fan club - Gp Μπαχρέιν : Το τριπλό προσπέρασμα του Hamilton (video)

Μπορεί να πήρε μια σπουδαία νίκη ο Vettel σήμερα στο Μπαχρέιν με διαλυμένα ελαστικά στους τελευταίους γύρους - κράτησε τη μαλακή γόμα για 39 γύρους - αλάνθαστος πέρα από κάθε λογική, το στιγμιότυπο της ημέρας κέρδισε αναμφίβολα ο Lewis Hamilton όταν προσπέρασε ταυτόχρονα τρία μονοθέσια.

Ήταν ο 5ος γύρος του αγώνα στη ευθεία εκκίνησης τερματισμού και Βρετανός πιλότος κάνει μια εκπληκτική κίνηση και προσπερνά ταυτόχρονο τους Alonso - Hulkenberg και Ocon ανεβαίνοντας από την 9η θέση στην 6η.